Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Ostatnie lata polskiego Wilna

Barwny życiorys Wilna

Informacje o produkcie

Xięgi Nefasa . Trygław władca losu

Wydano:2016-02-03
ISBN:978-83-240-4046-2
EAN:9788324040452
Autor:Saramanowicz Małgorzata
Wydawca:ZNAK
Kategoria:POWIEŚĆ
Oprawa:Miękka
ocena: 4/5
zobacz opinie
cena: 36,90 zł
Sugerowana cena: 36,90 zł

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił. -----
Twoje imię
Komentarz
Ocena
2016-02-18 12:28:35 Sebastian 4
Akcja "Xięgi Nefasa" rozgrywa się w XII wieku. Główną postacią jest tutaj Nefas, znany "Galem Anonimem", będącym wiernym sługą Bolesława - dobrze znanego z kart historii jako Bolesław III Krzywousty. Ten z kolei właśnie toczy wojnę z bratem Zbigniewem, i w tym okresie rozgrywa się akcja powieści Saramonowicz.

Powieść napisana jest w duchu średniowiecza. Każdy rozdział poprzedza wpis z kroniki, a następnie opisywana jest akcja wg zamysłu autorki. Czyta się to dość ciężko, ale należy przebrnąć przez kilka rozdziałów ponieważ to, co przekazuje Saramonowicz jest warte poświęcenia każdego czasu. Przede wszystkim autorce udało się bardzo dobrze połączyć historyczne postacie i ludowe wierzenia z fikcją i magią. Autorka nie upiększa też obrazu pogańskiej religii i pogańskiego ludu, które w rzeczy samej były bardzo brutalne. Nie wybielam bynajmniej Kościoła, który palił i mordował w imię najwyższego, ale należy uświadomić czytelnikom, że wiara przodków wcale nie była pokojowa jak to się ją zwykło rysować.

Wielki plus dla Małgorzaty Saramonowicz za tą powieść, która zaprawiona w literaturze grozy przeniosła to co najlepsze do nowej powieści. Albo do nowej książki grozy dodała nieco fantastyki i historii - zależy jak kto patrzy.

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Fałszywa pandemia

cena: 26,90 zł
2

Cham niezbuntowany

cena: 41,00 zł
3

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
4
5

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
6

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
9

Zamęt

cena: 25,80 zł
10

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł

Newsletter

Polecane Książki