Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Masoneria Polska 2021

Ostatnie lata polskiego Wilna

Barwny życiorys Wilna

Informacje o produkcie

Korwin. Wolnościowiec z misją

ISBN:83-923894-5-3
Autor:Sommer Tomasz
Wydawca:3S MEDIA
Kategoria:MYŚLI SENTENCJE FILOZOFIA, PUBLICYSTYKA REPORTAŻ FELIETON
Oprawa:Miękka
Wydano:2009-06-23
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 39,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny

dr Tomasz Sommer:
Zaproponowałem JKM-owi przeprowadzenie wywiadu-rzeki. Troszkę specyficznego wywiadu-rzeki. Założyłem bowiem, że jako "korwinolog" z dużym stażem, zamiast po prostu pytać, poddam jego, znane mi przecież, argumenty, próbie polemiki. Książka składa się więc niejako z dwóch części. Pierwsza przedstawia publiczne, a częściowo też prywatne życie JKM-a. Motywem przewodnim tej części jest próba wyjaśnienia, jakim cudem w szarej rzeczywistości PRL-u pojawiła się jednostka tak kolorowa jak mój interlokutor. Oraz próba odpowiedzi na pytanie, jakie były motywy jej wyborów w poszczególnych sytuacjach historycznych, wraz z możliwie pogłębionym uzasadnieniem.
Druga część zawiera dyskusję na temat ulubionych rozumowań, które stosuje w swojej publicystyce JKM. Przy czym celowo pominąłem rzecz najbardziej znaną, czyli nie dyskutujemy niemal zupełnie o konserwatywnym liberalizmie, bo dlaczego właśnie taki system poglądów wybrał Korwin wie chyba każde dziecko w Polsce. JKM - początkowo trochę się zdziwił, gdy nasze dyskusje, czasem dość ostre, przyjęły taki obrót. - To przecież wywiad ze mną! - powiedział mi nawet. Ale ostatecznie tę formę zaakceptował. Z efektem naszych dyskusji mogą się Państwo już zapoznać.
Książka ma podtytuł "Wywiad z najinteligentniejszym polskim politykiem". To nie jest tylko kurtuazja, należna człowiekowi, o którym Stanisław Michalkiewicz powiedział kiedyś za Zygmuntem Krasińskim "My z niego wszyscy". W ciągu lat pracy dziennikarskiej przeprowadziłem wywiady bądź rozmowy chyba z wszystkimi najważniejszymi politykami. I niestety wnioski z tych dyskusji nie są budujące, a często są wręcz szokujące. Krótko pisząc prawda jest taka, że coś ciekawego do powiedzenia ma niemal wyłącznie Janusz Korwin-Mikke. W dodatku jest to powiedziane zawsze ciekawie, a nierzadko błyskotliwie.
Galeria produktu

Tabela cech produktu
Wymiary 145 x 205 mm
Ilość stron 256

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Fałszywa pandemia

cena: 26,90 zł
2

Cham niezbuntowany

cena: 41,00 zł
3

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
4
5

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
6

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
9

Zamęt

cena: 25,80 zł
10

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł

Newsletter

Polecane Książki