Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Ostatnie lata polskiego Wilna

Barwny życiorys Wilna

Informacje o produkcie

Niewidzialna wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły Wolny Zachód

Wydano:2019-11-23
ISBN:978-83-89632-84-5
EAN:9788389632845
Autor:Spalding Robert
Wydawca:JEDEN ŚWIAT
Kategoria:HISTORIA
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 28,00 zł
Sugerowana cena: 36,00 zł


Niewidzialna wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły Wolny Zachód - Robert Spalding


Emerytowany generał Air Force Robert Spalding, ujawnia w swojej książce motywy i skryte działania Chin skierowane przeciwko Zachodowi. To kronika porażki przywódców wolnego świata w walce o zapewnienie skutecznej ochrony zachodniego społeczeństwa i jego instytucji przed chińską infiltracją przez ostatnią dekadę. Media często sugerują, że to Rosja stanowi największą groźbę dla bezpieczeństwa narodowego Ameryki ale realne zagrożenie czai się gdzie indziej.
W ostatniej dekadzie Chiny z sukcesem prowadziły skrytą wojnę z amerykańską gospodarką na wielu frontach. Celem było wojsko, dyplomacja, technika, edukacja i infrastruktura. Autor przytacza i analizuje szokujące przykłady najbardziej olśniewających sukcesów wyrafinowanej taktyki Chin skierowanej na przejmowanie kontroli i wpływów bez uciekania się do agresji wojskowej. Nie płacąc ani grosza za rozwój i wdrożenie nowych technologii, Komunistyczna Partia Chin po cichu przejmuje kontrolę nad biznesem światowego transportu i komunikacji. Infiltruje korporacje i laboratoria naukowe, wykorzystując pieniądze z zachodnich inwestycji do kradzieży technologii i obniżenia kosztów działalności własnych fabryk i firm.
Zachodni politycy, wojskowi, korporacje i finansiści, działając po staremu, zakładając, że wojnę toczy się tylko za pomocą bomb i konwencjonalnej broni nie rozpoznali w porę subtelnej gry, którą prowadzą Chiny. Ta strategia polega na autoryzowaniu i sponsorowaniu stałego nacisku na kradzież, przymus, sabotaż gospodarczy i monopolizację infrastruktury na poziomie globalnym. Jej celem jest zwiększenie strefy wpływów Chin we wszystkich obszarach. Dziś kontrolując ekonomię, finanse, informacje o danych, produkcję, infrastrukturę i komunikację wygrywa się wojnę bez jednego strzału.Jeśli Chiny osiągną wszystkie swoje cele to rezultatem końcowym będzie to, że wolny świat zostanie pozbawiony wartości, które go ukształtowały przez wieki.
Troską Spaldinga nie jest jedynie to, że Ameryka mogła stracić swoją pozycję na scenie światowej. Istotniejsze jest to, że Chińska Partia Komunistyczna z jej fundamentalnym wstrętem do legalnej ochrony prawnej konsekwentnie kreuje świat, w którym te prawa nie obowiązują.
Jeśli natychmiast i zdecydowanie nie zareagujemy by chronić naszą gospodarkę, nasze bezpieczeństwo, nasze instytucje i naszą wolność, to obce totalitarne państwo będzie wkrótce monitorować nasze życie i nasze myśli.
Spalding stawia tezę, że mimo wszystkich wyrządzonych dotychczas szkód, dla USA i reszty wolnego świata nie jest jeszcze za późno. Zdaniem autora wszystkie demokratyczne kraje stoją obecnie przed największym, mającym najpoważniejsze implikacje dla świata wyzwaniem od czasów drugiej wojny światowej.
Ta książka nie ma na celu jedynie podniesienie alarmu. Jest wezwaniem do broni, szczegółową instrukcją, w jaki sposób Stany Zjednoczone i reszta wolnego świata mogą walczyć ˗ i zwyciężyć w tej niewidzialnej wojnie.O AUTORZE

Robert Spalding opuścił lotnictwo wojskowe USA w stopniu generała po ponad 25 latach służby. Były pilot bombowców B-2 Spirit, pełnił funkcje szefa strategii ds. Chin przy przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Pentagonu oraz starszego urzędnika obrony USA i amerykańskiego attaché ds. obrony w Chinach. Jest doktorem ekonomii i matematyki na Uniwersytecie Missouri. Biegle włada językiem mandaryńskim.

Tabela cech produktu
Wymiary 145 x 205 mm
Ilość stron 252

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

2

Cham niezbuntowany

cena: 41,00 zł
3

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
4
5

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
6

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
9

Zamęt

cena: 25,80 zł
10

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł

Newsletter