Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Masoneria Polska 2018

Informacje o produkcie

Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski

Wydano:2017-10-11
ISBN:978-83-240-4234-0
EAN:9788324042340
Autor:Zaprutko-Janicka Aleksandra
Wydawca:ZNAK
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 29,90 zł
Sugerowana cena: 39,90 zł


Dwudziestolecie od kuchni . Kulinarna historia przedwojennej PolskiMężczyźni pomogli im odzyskać dla Polski niepodległość.
Ale to one zapewniły Rzeczpospolitej przetrwanie.


Kraj wyniszczony wojną, jakiej świat jeszcze nie widział. Miliony rodzin żyjące w skrajnej biedzie. Galopujące ceny, fałszerze żywności i oszuści żerujący na ludzkiej krzywdzie. Poznaj odarte z kłamstw i mitów oblicze niepodległej Polski. II Rzeczpospolita też była polem walki, a nowym frontem okazały się kuchnie, spiżarnie i miejskie targi.

Aleksandra Zaprutko-Janicka, autorka bestsellerowej Okupacji od kuchni, zabiera czytelników w czasy szokujących kontrastów. Arystokratyczne rauty zestawia z wielkim kryzysem, zmuszającym wiejskie rodziny do żywienia się trawą i korą. Pisze o niesamowitym postępie technicznym, który na zawsze odmienił życie gospodyń. Ale też o emancypacji polskich kobiet, które nie chciały, by dłużej mówiono im, że całe życie mają spędzić przy garach. Pokazuje niezwykłą zaradność, oszczędność i przedsiębiorczość naszych prababć. Zdradza tajniki dawnej gastronomii, wyjaśnia, czym był street food 80 lat temu i jak kobiety łączyły pracę zawodową z opieką nad domem i dziećmi.
Tabela cech produktu
Wymiary 142 x 218 mm
Ilość stron 302

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2017-10-13 07:34:14 Marysia 5
Zycie naszych przodków żeńskich w przedwojennej Polsce to nie było życie usłane różami . Trudno uwierzyć jak dużo obowiązków brały na swoje barki polskie kobiety. Większość z nich mieszkała na wsi stąd ogromna ilość prac gospodarczych to obowiązek kobiet . Opieka nad dziećmi, gotowanie , prace przy zwierzętach gospodarczych to wszystko praca kobiet . Dwudziestolecie od kuchni - Aleksandry Zaprutko to wspaniały hołd dla polskich kobiet

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter

Polecane Książki