Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Informacje o produkcie

ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 27,00 zł
Sugerowana cena: 39,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Myśli wolnego Polaka Marek Chodakiewicz


Świadomość tożsamości narodowej, jest podstawą na której można budować wolne , niepodległe państwo. Marek Chodakiewicz analizuje zewnętrzne uwarunkowania , mające zasadnicze znaczenie na byt narodowy Polaków. Tylko wolni Polacy , w obliczu wyzwań związanych z licznymi kryzysami przed jakimi stanęła cywilizacja europejska , mogą umacniać i poszerzać zakres suwerenności .

Zderzenie cywilizacji zamiast końca historii. Napór islamskich imigrantów na Europę. Marzenia o światowym kalifacie jednych i o powrocie neo-sowieckiego mocarstwa drugich. Zachodnie sojusze polityczne i wojskowe na rozdrożu. Stary Kontynent naprawdę stary, zdominowany przez lewacką ideologię i antychrześcijańskie fobie. Walka o młode pokolenie i ostateczne starcie z postkomunistycznym porządkiem nad Wisłą. Na wszystkie te wyzwania i zagrożenia Marek Jan Chodakiewicz patrzy bez politycznej poprawności, za to z perspektywy Polski jako państwa narodowego Polaków, prawych i wolnych, godnych chrześcijańskiego dziedzictwa swoich przodków.

Chodakiewicz to wytrawny waszyngtoński insider z Institute of World Politics, uczestnik naukowej i politycznej debaty w centrum światowego mocarstwa, a jednocześnie duchowy obywatel I Rzeczypospolitej. Historyk, sowietolog i geopolityk, rodem z trzech „W” (Wilna, Warszawy, Waszyngtonu), pokazuje nam, że „sprawa polska” – większa niż każdy z nas z osobna i wszyscy razem wzięci – zaczyna się od schludnego podwórka w sąsiedztwie, a kończy w każdym zakątku globu, jeśli tylko możemy tam uzyskać coś dla polskiego interesu narodowego lub, przynajmniej, nauczyć się od innych, jak o niego walczyć.

W książce „Myśli wolnego Polaka” prof. Marek Jan Chodakiewicz w poszczególnych rozdziałach odnosi się do pięciu wyznań, które stają przed Polską i Polakami: politycznego, geopolitycznego, historycznego (pamięci), cywilizacyjnego oraz wyzwania idei.

Tabela cech produktu
Wymiary 148 x 210 mm
Ilość stron 380

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2016-07-18 17:02:01 Łukasz 5
Myśli wolnego Polaka to spojrzenie na Polskę , niepoprawne politycznie . Profesor Chodakiewicz przedstawia swoją wizję Polski poprzez pryzmat wartości chrześcijańskich , które wyróżniają nas spośród innych społeczeństw w Europie i jest to tym bardziej ważne , ze względu na napór imigrantów islamskich , wywołujących zderzenie cywilizacji .

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Fałszywa pandemia

cena: 29,90 zł
2

Cham niezbuntowany

cena: 41,00 zł
3

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
4
5

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
6

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
9

Zamęt

cena: 25,80 zł
10

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł

Newsletter

Polecane Książki