Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Klawo, jadziem! Stanisław Grzesiuk

Informacje o produkcie

Alkoholowe dzieje Polski . Czasy Piastów i I Rzeczypospolitej Szlacheckiej

Wydano:2015-05-19
ISBN:978-83-7785-285-9
EAN:9788377852859
Autor:Besala Jerzy
Wydawca:ZYSK
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 55,00 zł
Sugerowana cena: 59,90 zł


Alkoholowe dzieje Polski . Czasy Piastów i I Rzeczypospolitej Szlacheckiej - Jerzy Besala


Tradycja picia alkoholu w Polsce sięga odległych czasów , kultura picia też odbiegała od współczesnych zwyczajów . Dzięki książce Besali, Alkoholowe dzieje Polski , możemy poznać tradycje picia w Polsce , co stanowi niezwykle barwną historię


Na kartach tej obszernej księgi rysuje się obraz polskiego picia od czasów piastowskich aż do końca trwania Rzeczypospolitej szlacheckiej. Bywało śmiesznie, ale i strasznie - czego dowodzi wiele przykładów i opisów przywołanych przez Jerzego Besalę na podstawie źródeł epoki.
Autor skupił się na wpływie alkoholu na życie społeczne i kulturowe. Opisał barwnym językiem, jak piła szlachta, magnaci, wojsko, dworzanie, poeci, dyplomaci, mieszczanie i chłopi. Poszukał odpowiedzi, czy piliśmy inaczej i więcej niż Niemcy, Rosjanie, Szwedzi, Kozacy, Węgrzy, Tatarzy, Turcy, Włosi, Holendrzy, Francuzi. Ukazał przykłady ewidentnych uzależnień i wpływ picia alkoholu na dzieje Polski: wojny, politykę, religię, dyplomację, podejmowanie decyzji, zachowania zbiorowe. Jak pisze autor, "sprzęgnięcie alkoholu z polityką bywa śmiertelne".

Tabela cech produktu
Wymiary 165 x 235 mm
Ilość stron 936

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2016-12-14 21:37:11 Rysiek 5
Pijaństwo było naszą przywarą już od czasu Piastów . Nie tylko lud nad Wisłą nadużywał trunków alkoholowych. O tym jak Polacy pili , jak wypadali pod tym względem z innymi narodami , dowiemy się z pasjonującej, świetnie napisanej książki Jerzego Besali. Niejednokrotnie autor nas mocno zaskoczy. Co wiemy o dawnych zwyczajach Polaków - niewiele .

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Newsletter