Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Elisabeth Revol

Powrót do Jedwabnego

Powrót do Jedwabnego

Informacje o produkcie

Oddziały wyklętych

Wydano:2014-03-10
ISBN:978-83-64095-17-7
EAN:9788364095177
Autor:Nowak Szymon
Wydawca:FRONDA
Kategoria:HISTORIA
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 32,00 zł
Sugerowana cena: 39,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM, GODNOŚĆ I HONOR
.
BEZNADZIEJA, NĘDZA I TRUD ŻYCIA W PARTYZANTCE. Wegetacja w leśnych kwaterach, głód, choroby, niepewność jutra i stały lęk. Jeden krok - i już można było przejść na TAMTĄ STRONĘ. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali.
BO TAKI BYŁ ICH WYBÓR.
UMRZEĆ W BITWIE, Z RĄK KBW LUB AGENTÓW BEZPIEKI? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej, anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Bo uważali, że wykonują SWOJĄ POWINNOŚĆ. ŻE MAJĄ DŁUG WOBEC POLSKI.
ŻOŁNIERZE ODDZIAŁÓW WYKLĘTYCH. Za życia pozostający zwykle w cieniu swoich dowódców, lecz równi im męstwem, duchem i patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy, arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane i coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki, kilkadziesiąt mało znanych, oryginalnych fotografii, a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2014-03-09 16:21:51 Krzysztof C 5
Szczególnie interesująca w książce jest historia " Wołyniaka" i jego oddziału żołnierzy wyklętych. " Wołyniak " odpowiedzialny był za pacyfikowanie wiosek ukraińskich i stosując odpowiedzialność zbiorową , zapisał czarne karty polskiego podziemia antykomunistycznego. Tak możemy osądzać dzisiaj ale czy w tamtych czasach odwet na zbrodniczym OUN i UPA , nie był uzasadniony? Ciekawa jest też wzmianka o rozwaleniu majora " Okonia" za nieudolność , przez jego podwładnych. " Okoń" był naprawdę nieudolnym dowódcą , pozbawionym wyobrażni i wiedzy wojskowej . Bardzo cenna praca Nowaka, kolejna cenna opowieść o Żołnierzach Wyklętych.

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
2
3

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
4

Bieguni

cena: 32,20 zł
5

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
8

Zamęt

cena: 25,80 zł
9

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
10

Newsletter

Polecane Książki