Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Masoneria Polska 2021

Ostatnie lata polskiego Wilna

Barwny życiorys Wilna

Informacje o produkcie

Bohaterowie hochsztaplerzy opisywacze. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego

ISBN:978-83-932202-8-1
EAN:9788393220281
Autor:Libionka Dariusz, Weinbaum Laurence
Wydawca:STOWARZYSZENIE CENTRUM BADAŃ NAD ZAGŁADĄ ŻYDÓW
Kategoria:HISTORIA, II WOJNA ŚWIATOWA
Oprawa:Miękka
Wydano:2012-02-16
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 39,00 zł
Sugerowana cena: 43,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Książka jest efektem współpracy historyków polskiego (Dariusz Libionka) i izraelskiego (Laurence Weinbaum). W nowatorski sposób, zarówno jeśli chodzi o interpretacje jak i wykorzystany materiał źródłowy, przedstawiają oni tematykę walki zbrojnej Żydów (powstanie w getcie warszawskim, powstanie warszawskie, konspiracja i partyzantka) i współpracy polsko-żydowskiej. Obok rekonstrukcji faktów, książka ukazuje meandry peerelowskiej i współczesnej "polityki historycznej" oraz przestrzega przed banalizacją dziejów Zagłady i stosunków polsko-żydowskich.
W 2009 roku Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów opublikowało książkę pt. "Żydzi w powstańczej Warszawie" autorstwa Barbary Engelking i Dariusza Libionki. Przygotowywana obecnie pozycja "Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze - wokół Żydowskiego Związku Wojskowego", stanowi kolejną z serii publikacji odnoszących się do tematyki walki zbrojnej Żydów (powstanie w getcie warszawskim, powstanie warszawskie, konspiracja i partyzantka) i współpracy polsko-żydowskiej.
Celem publikacji jest rzetelne i zgodne z wymogami warsztatu historyka opracowanie zafałszowanej i pełnej luk historii Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW), jednej z dwóch organizacji bojowych utworzonych w warszawskim getcie i biorących udział w powstaniu w kwietniu 1943 r. W okresie bezpośrednio powojennym, przede wszystkim z powodów politycznych, jej udział w powstaniu minimalizowano, a niekiedy nawet pomijano milczeniem. Od końca lat pięćdziesiątych jej dzieje stały się przedmiotem manipulacji związanych z pojawieniem się w PRL korpusu fałszywych źródeł, które szybko i na trwałe weszły do światowego obiegu naukowego. W latach osiemdziesiątych pojawiły się - tym razem w USA, Izraelu i Australii - kolejne apokryfy, które z jednej strony wzmogły zainteresowanie tematem, z drugiej przyczyniły się do ugruntowania mitów i przekłamań. Skutkiem tej sytuacji jest funkcjonowanie w obiegu licznych prac, zarówno naukowych jak i publicystycznych, powielających narosłe przez lata błędy i wątpliwe schematy interpretacyjne.
Autorzy książki, która niebawem ukaże się także w Izraelu oraz w USA chcą zmienić ten stan rzeczy. Wcześniejsze publikacje obu autorów zamieszczane w polskich i zagranicznych pismach naukowych odbiły się szerokim echem w kręgu historyków polskich i zagranicznych i wywołały spory i dyskusje.

Tabela cech produktu
Wymiary 158 x 235 mm
Ilość stron 634

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Fałszywa pandemia

cena: 26,90 zł
2

Cham niezbuntowany

cena: 41,00 zł
3

Powrót do Jedwabnego

cena: 28,50 zł
4
5

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
6

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
9

Zamęt

cena: 25,80 zł
10

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł

Newsletter

Polecane Książki