Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki

Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu

Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu

Informacje o produkcie

Kazimierz Moczarski. Biografia

EAN:, 9788324042128
Wydano:2018-10-05
ISBN:978-83-240-4212-8
Wydawca:ZNAK HORYZONT
Kategoria:BIOGRAFIE
Oprawa:Twarda
ocena: 5/5
zobacz opinie
cena: 21,00 zł
Sugerowana cena: 44,90 zł


Kazimierz Moczarski. Biografia - Machcewicz Anna


Kazimierz Moczarski był znaczącą postacią AK . Przeżycia powojenne , proces śledczy w katowniach UB i późniejszy pobyt w celi, z katem warszawskiego getta Jurgenem Stroopem, uczyniły z Kazimierza Moczarskiego jednego z najważniejszych świadków polskich losów , na trwałe zapisanych w "Rozmowach z katem"


Życie Kazimierza Moczarskiego to nie tylko miesiące spędzone w celi z oprawcą warszawskiego getta. Należał do straconego pokolenia – ale swojego życia nie stracił.

Życie Kazimierza Moczarskiego to nie tylko miesiące spędzone w celi z oprawcą warszawskiego getta. Bohater książki Anny Machcewicz w czasie wojny był oficerem Armii Krajowej, spędził ponad dziesięć lat w stalinowskim więzieniu i pomimo tak długiej przymusowej rozłąki z ukochaną żoną potrafił odnaleźć łączącą ich więź. Należał do straconego pokolenia – ale swojego życia nie stracił.

O książce Anny Machcewicz:

To godny uwagi punkt widzenia. Anna Machcewicz spogląda dziś oczami nowych pokoleń na tragiczne doświadczenia Kazimierza Moczarskiego w okresie władztwa komunizmu w Polsce. Opisuje jego cichy i nierówny bój o ocalenie godności ludzkiej i o prawdę na temat walki podziemia niepodległościowego o wolności Polski, a także losy jego i jego żony – ludzki wymiar tej politycznej i moralnej tragedii, cenę, jaką przyszło im płacić za zachowaną przyzwoitość w czasach próby.

Władysław Bartoszewski

> Należał do straconego pokolenia - ale swojego życia nie stracił
Pierwsza pełna biografia Kazimierza Moczarskiego uświadamia nam wagę i znaczenie jego losów. Był zwykłym niezłomnym bohaterem. Najbardziej znany epizod z życia Kazimierza Moczarskiego - dziewięć miesięcy spędzonych w jednej celi z oprawcą warszawskiego getta Jürgenem Stropem - to tylko wierzchołek góry lodowej. Autor Rozmów z Katem wyszedł zwycięsko ze wszystkich prób, jakie stawiały przed nim los i historia. Rzucił się w wir konspiracyjnej walki z hitlerowskim okupantem i nie przerwał jej nawet po upadku Powstania Warszawskiego. Przetrwał stalinowskie represje, choć rozłączono go na ponad 10 lat z ukochaną żoną. Nawet w smutnych czasach rządów Gomułki i Gierka nie wyrzekł się swoich poglądów, a osobistą tragedię - ciężką chorobę jedynego dziecka - przekuł w działanie na rzecz społecznego dobra. Na dodatek stworzył dzieło o przesłaniu dorównującym rangą przesłaniu dzieł Sołżenicyna!

Tabela cech produktu
Wymiary 155 x 225 mm
Ilość stron 344

Twoje imię
Komentarz
Ocena
2019-03-31 17:03:20 Janusz 5
Biografia Kazimierza Moczarskiego stanowi przykład tragicznych losów pokolenia , któremu dane było doświadczyć koszmaru wojny. Przeżycia wojenne to dramat nie tylko Kazimierza Moczarskiego , ale także jego najbliższych i znajomych. Musimy zdawać sobie sprawę, że najgorsze miało nadejść , bo koszmar UB-owskich katowni, niejednokrotnie był większym wyzwaniem niż katowni gestapo. Moczarski pozostawił po sobie niezwykły dokument, zapis odbytych rozmów z katem warszawskiego getta Jurgenem Sroopem , w mokotowskim więzieniu. Biografia Kazimierza Moczarskiego jest uzupełnieniem historii polskiego oporu wobec systemów totalitarnych

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Księgi Jakubowe

cena: 69,90 zł
2

Bieguni

cena: 35,90 zł
3

Miłość leczy rany

cena: 39,90 zł
6

Zamęt

cena: 25,80 zł
7

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
8
9

Newsletter

Polecane Książki