Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Wyszukiwarka

Kategorie w sklepie

Gry Książki Podręczniki
Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Informacje o produkcie

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Wydano:2018-02-09
ISBN:978-83-268-2393-0
EAN:9788326823930
Autor:Pietraszewski Marcin, Kortko Dariusz
Wydawca:AGORA
Kategoria:BIOGRAFIE, HISTORIA
Oprawa:Zintegrowana
ocena: 0/5
zobacz opinie
cena: 37,00 zł
Sugerowana cena: 44,99 zł


Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiścieKukuczka przeszedł do legendy polskiego himalaizmu. Opowieść o jego życiu i wyprawach , to doskonały materiał do analizy postaw w ekstremalnych wysokogórskich warunkach. Czy wyprawy himalaistów , to inny stan świadomości, rządzący się prawami niezrozumiałymi dla zwykłych śmiertelników?

Kukuczka . Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście, to opowiedziane ze szczegółami życie człowieka, dla którego wyprawy wysokogórskie nadawały sens życiu, a jednocześnie opowieść o górach pochłaniających śmiałków czy może szaleńców?


Ten portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa.

„Logicznie rzecz biorąc, nie powinienem z tobą jechać, bo wszyscy ludzie koło ciebie giną” – powiedział Jerzemu Kukuczce w oczy jeden z kolegów alpinistów. Upiorne fatum czy faktycznie był odpowiedzialny za śmierć, która niemal zawsze podczas jego wypraw zbierała żniwo? Czy skoro już komuś nie możesz pomóc, bo odpadł od ściany lub umarł na obrzęk płuc, nie powinieneś już wchodzić na szczyt, po wielu miesiącach przygotowań będący w zasięgu ręki, spełniając swe marzenia?

Jak to się stało, że niewysoki, małomówny chłopak ze Śląska, elektromonter po szkole zawodowej, stał się „wielki”? Autorzy, dysponując ogromnym materiałem – pamiętnikarskimi zapiskami Kukuczki i jego książkami, rozmowami z żoną Cecylią, wywiadami z członkami wypraw, w jakich Kukuczka uczestniczył itd. – stworzyli fascynujący portret człowieka uparcie dążącego do celu, pełnego sprzeczności i zdającego sobie sprawę, że wszystkiego i wszystkich nie da się w życiu pogodzić, od młodości naznaczonego czyhającą w pobliżu śmiercią.

Miał dwadzieścia trzy lata, gdy po raz pierwszy stracił w górach swego przyjaciela, rówieśnika. I czterdzieści, odpadając w 1989 roku od południowej ściany Lhotse stanowiącej bodaj najtrudniejszą próbę dla alpinisty. Tego ostatniego dnia zapisał w pamiętniku dwa zagadkowe słowa: Paradise – Raj… Ciała nie odnaleziono, grób jest… pusty!
Tabela cech produktu
Wymiary 165 x 240 mm
Ilość stron 400

Twoje imię
Komentarz
Ocena
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twój koszyk

ilość towarów:
0
wartość zakupów:
0,00 zł
do kasy

Bestsellery

1

Ten dzień

cena: 28,20 zł
3

Zamęt

cena: 25,80 zł
4

To tylko mafia

cena: 27,00 zł
5

Pięć lat kacetu

cena: 32,90 zł
7
10

Złodziej

cena: 14,50 zł

Newsletter

Polecane Książki